Przedszkole 165 w Warszawie

Grupa II – Muminki

Grupa Muminki jest grupa mieszaną, składającą się z 3 i 4 latków.

Muminki to super przedszkolaki. Miło spędzają czas w przestronnej kolorowej sali. Aktywnie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych, dobrze bawią się podczas rysowania, układania puzzli, składania konstrukcji z klocków. Lubią zabawy stolikowe i kąciki zainteresowań, gdzie każde z nich znajdzie ulubione zabawki.

Uczestniczą w organizowanych w przedszkolu koncertach, teatrzykach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi oraz dobrze bawią się podczas zajęć eksperymentalnych z Labolkiem. Dzięki temu zdobywają nowe doświadczenia.

Chętnie spędzają czas w ogrodzie przedszkolnym podczas zabaw na świeżym powietrzu. W ten sposób przejawiają postawy prozdrowotne.

Dzieci z grupy Muminki przygotowują się do wielkiej grupowej uroczystości jaką jest Pasowanie na Przedszkolaka. Z pewnością nasze maluchy dobrze czują się w przedszkolu, a czas adaptacji poszedł w niepamięć. Nabywają odwagi i emocjonalnego hartu, by wkrótce stać się prawdziwymi uczestnikami życia przedszkolnego.

Pod okiem wszystkich Pań z naszej grupy nabywają samodzielności podczas posiłków, ubierania się i czynności higienicznych. Dobrze znają zasady poprawnego zachowania podczas zajęć dydaktycznych, zabaw grupowych i spożywania posiłków.

Realizacją Podstawy Programowej oparta jest o program ,,Kocham przedszkole” autorstwa Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej – Mieszek.

Wkrótce rozpoczną cykl zajęć z savoir – vivre’u zawartych w Innowacji pedagogicznej „Dobre maniery Przedszkolaka”, by od najmłodszych lat znać i stosować zasady dobrego wychowania. Jak być dobrym patriotą nauczą się podczas zajęć z Innowacji o tematyce patriotycznej dla dzieci pod nazwą „W kolorach bieli i czerwieni”, które realizowane będą przez nauczycieli naszej grupy.

Życzymy im wiele radości, uśmiechu i dobrej zabawy w gronie rówieśników z grupy Muminki oraz całej dziecięcej społeczności przedszkolnej.

Ponad wszystko staramy się, aby przedszkole było przyjazne dziecku, jego rodzinie, środowisku lokalnemu, nauczycielom i pozostałym pracownikom przedszkola. By wszyscy, którzy przekroczą próg przedszkola czuli się w nim bezpiecznie i dobrze.