Przedszkole 165 w Warszawie
Przedszkole 165 w Warszawie

2015-11-12 Święto Niepodległości

Kto Ty jesteś? Polak mały! – Święto Niepodległości w przedszkolu.

Ważnym wydarzeniem w kalendarzu uroczystości przedszkolnych jest data> 11 Listopada. To niezwykle ważna data nie tylko dla małego przedszkolaka, ale także dla każdego Polaka. To dzień, w którym nasza Ojczyzna odzyskała po wielu latach niezmiernie ważną, cenną dla każdego obywatela utraconą wolność.

Z tej to właśnie okazji w całym kraju odbywa się wiele różnych uroczystości upamiętniających 97 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Nasze przedszkolaki wraz z całym personelem również włączyli się w obchody tego święta.

W czwartkowy poranek 12 Listopada dzieci ubrane w stroje w barwach narodowych, z przypiętymi własnoręcznie wykonanymi kotylionami i biało-czerwonymi chorągiewkami zgromadziły się ze swoimi paniami na sali rytmicznej.

Podniosłą atmosferę oprócz galowych strojów, kotylionów i chorągiewek, dopełnił także wystrój sali, dekoracja przygotowana przez panią Ulę i Ewę.

Uroczystość poprowadziła p. Basia, która przybliżyła dzieciom historię utraty i odzyskania wolności przez nasz kraj. Nasi wychowankowie, choć mają tak mało lat już dużo wiedzą o swoim kraju, jego dziejach i symbolach narodowych. Chętnie dzieliły się swoją wiedzą zdobytą nie tylko w przedszkolu, ale także wyniesioną ze swoich domów rodzinnych.

W hołdzie żołnierzom, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny dzieci ze starszych grup z żołnierską werwą zaśpiewały pieśni patriotyczne ,,Wojenko, wojenko” oraz „Przybyli ułani”. „Słoneczka” z dumą zaprezentowały wiersz z podziałem na role opracowany przez p. Beatkę, w którym to zgodnie zapewniły, że kochają swój kraj.

Dzieci z wszystkich grup wspólnie, z przejęciem wyrecytowały natomiast wiersz „Katechizm polskiego dziecka” czyli „Kto Ty jesteś?” Władysława Bełzy, potwierdzając, że są Polakami, mieszkają w Polsce, wiedzą jakie są polskie symbole narodowe i jakie obowiązki mają wobec Ojczyzny.

Na zakończenie uroczystości wszyscy razem odśpiewali hymn państwowy „Jeszcze Polska nie zginęła” zachowując odpowiednią postawę.

Jesteśmy dumni, że nasze dzieci zaangażowały się całym sercem w obchody Święta Niepodległości, posiadają dużą wiedzę na temat swojej Ojczyzny i że od najmłodszych lat dziecka możemy uczestniczyć w pielęgnowaniu i wpajaniu mu wartości patriotycznych.

Nauczycielka Przedszkola nr 165


Skip to content